Přirozený make-up i účes podtrhuje krásu nevěsty

Náš magazín vám v posledních týdnech přináší informace o svatebních trendech pro rok 2020. Svatební šaty jsme rozebrali detailně, i z pohledu majitelky svatebního salonu. Nyní se věnujeme svatebnímu make-upu a účesu. A příště? Těšit se můžete na rozhovor se svatební vizážistkou. Rádi vás inspirujeme.

Svatební make-up - Villa Hrdlička

Hlavním svatebním trendem tohoto roku je rozhodně přirozenost. Ta se uplatňuje nejen v modelech svatebních šatů a doplňků, ale i v líčení a účesech nevěst.

Jednoduché účesy

Trend jednoduchých účesů začal už v loňském roce. Nevěstám budou slušet rozpuštěné vlasy s přirozenými vlnami anebo jednoduché účesy s minimalistickými doplňky. Nevěsta by se měla v účesu cítit dobře. Měl by ladit se stylem šatů a celou svatbou. A co víc – měl by také vydržet celý den!

Skvělým vlasovými doplňky jsou květiny nebo věnečky. Nevěsty s nimi rozhodně nic nepokazí, volit mohou umělé nebo přímo živé. Z módy asi nikdy nevyjdou drdoly, ze kterých lehce splývají prameny podél obličeje. Skvěle vypadá i francouzský cop. Něžné duše mohou sáhnout po perlách, třeba i po perlových čelenkách. Protože čelenky jsou letos také v kurzu.

Svatební make-up - Villa Hrdlička

Přirozený make-up rozjasní tvář

Nevěsty nebudou potřebovat těžký make-up a umělé řasy. Naprosto zazáří, pokud použijí lehký make-up nebo BB krém. Skvělou volbou je rozjasňovač a také přirozeně nalíčené oči. Rtěnku doporučujeme zvolit v tělovém či růžovém odstínu. Tvář nevěsty pak bude působit jemně, vynikne přirozená krása ženy.

Make-up nanášejte i na krk, dekolt a ramena, pokud je máte odhalená. Měl by být sjednocený s obličejem. Znáte primer? Jde o podkladovou bázi, kterou doporučujeme nanést na pleť ještě před použitím make-upu. Váš make-up pak vydrží déle a vy budete vypadat přirozeněji. Vybírejte hydratační verzi, abyste se během dne nezačala loupat.

Doporučujeme vyhnout se třpytivým líčidlům, které na fotkách odrážejí světlo. Výsledný efekt tak nevypadá příliš dobře. Naopak skvělým pomocníkem je pudr, samozřejmě v přirozené míře. Díky němu se nebudete lesknout.

Svatební make-up - Villa Hrdlička

Oči jsou okna do duše

Oči zvýrazníte tak, že nanesete světlejší korektor do jejich okolí. Zakryjete tak tmavá místa i případné kruhy pod očima a budete působit svěže. Obočí ponechejte decentní, mělo by být jen o stupeň tmavší nebo ve stejném odstínu jako vaše vlasy. Pod spodní linii obočí zvolte světlejší odstín, zvětšuje to oči. Světlejší odstín použijte i ve vnitřních koutcích očí, krásně to rozzáří pohled. Stíny nanášejte na podkladovou bázi pod oční stíny. Nezapomeňte použít voděodolnou řasenku. Zejména ve svatební den tento skvělý vynález více než uvítáte.

 

 

Triky přímo od vizážistky

Vizážistka Alexandra Frycová - Villa Hrdlička

Vizážistka (a také hairstylistka a stylistka) Alexandra Frycová, která se mimo jiné přípravě nevěst dlouhodobě věnuje, doporučuje několik triků, abyste se cítili dobře:

„Volte produkty a jejich tóny přímoúměrně věku a líčícím schopnostem. Neumíte-li dokonale vykonturovat rty a vybrat si správný odstín rtěnky, volte raději přirozenější odstíny. Nevytrhávejte si obočí do tenkého tvaru, obraťte se s tím na profesionála, který zhodnotí tvar očí i obličeje a vykouzlí dokonalé obočí. Pokud máte malé oči, nedávejte si černou linku na “waterline”, tedy do vnitřku oka. Buďte opatrné s bronzerem i tvářenkou. Jen málo žen umí správně podtrhnout rysy v obličeji. Pokud si nejste v líčení jisté, trénujte.“

 

Na Sašinu práci se můžete podívat na jejím Facebooku zde.

 


 Co vám ulehčí život

Nezapomeňte si s sebou vzít obličejové ubrousky. Pokud je nemáte kde během svatebního dne nosit, pověřte tímto důležitým úkolem třeba svou svědkyni. Odstraníte s nimi přebytečný maz, což se bude hodit nejenom v letních měsících. Stejně jako i rtěnka, tvářenka, vatové tyčinky a případně stíny či pudr. Svatební den bývá dlouhý a vám rozhodně neuškodí si svůj make-up čas od času poupravit, abyste na fotkách vypadala stále krásně.

Pokud vás zajímají trendy ve svatebních šatech, přečtěte si náš článek v magazínu zde.