Svatební šaty roku 2020

Jaké jsou trendy svatebních šatů pro letošní rok? Co bude pro nevěsty letos k mání a co jim bude slušet? Trendy prvky ze svatebních šatů se dají použít i pro běžné nošení, protože vše se prolíná. Nechte se inspirovat a ponořte se do světa módy, který bude romanticky a svobodný.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička


Mašle, mašle a zase mašle

Letošními trendy u svatebních šatů jsou jednoduchost, lehkost, přirozenost a uvolněnost. Díky tomu vynikne krása a ženskost nevěst. A navíc se díky jednoduchosti uplatní jednotlivé ozdobné prvky, které tak budou krásně vidět. Máme na mysli třeba mašle, které letos hrají prim. A mohou být i pěkně velké. Pro umístění mašlí je možné zvolit třeba oblast pasu – zepředu i zezadu anebo rameno. Na vedoucích příčkách jsou mašle bílé, které často působí až pohádkově.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Žensky odhalená ramena

Když už je řeč o rameni, trendy pro letošek velí nechávat je zcela odhalená nebo přes ně nechat padat balónové rukávy či ozdobný volánek. Takové prvky skvěle vyniknou u šatů, které kopírují ženskou siluetu. Což je další svatební trend letošní sezóny.  Odhalená ramena mohou mít ale nejen splývavé minimalistické šaty, ale i korzetový top s nadýchanou sukní.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Výstřih proklatě hluboko

Kdo má rád rafinovanost, zajisté sáhne po šatech s hlubokých výstřihem. Určitě nebude vedle, protože hluboká véčka jsou pro letošek to pravé ořechové. A to natolik hluboká, že může výstřih končit třeba těsně nad pupíkem. Obnažit můžete ale i svá záda. A když už jsme u rafinovanosti, nevěsty se nemusí bránit ani rozparkům.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Volání přírody na svatebních šatech

Přírodní motivy jsou letos naprostou jedničkou. Nevěsty si s nimi můžou pohrát i na šatech, třeba v podobě 3D kytiček nebo reálných květinových ozdob. Nevěsty mohou mít závoj nebo vlečku posetou lučními kvítky a připodobnit se tak ke krásným vílám. Hitem letošních svateb budou dokonce bosonohé nevěsty nebo-li svatby naboso. Pokud padne volba třeba na růže nebo kamélie, budou si nevěsty připadat zase jako princezny. Bránit se nemusíte ani šatům s peřím. Barvy šatů nemusí být jen klasické bílé. Nevěstám bude slušet i taková růžová nebo krémová, šampaň či dokonce zlatá a pistáciová nebo zázvorová. K vidění jsou i šaty černé.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Vintage nevěsta

Nevěsty mohou zvolit i krajkové korzetové topy nebo dlouhé rukávy. Když vintage styl šatů doplní i vintage prvky na svatbě, nebude to mít chybu. Dlouhé rukávy jsou i skvělou variantům pro svatbu v ne úplně letní sezóně, protože zahřejí. Mohou být transparentní, mít ozdobné kanýry, krajku či balónový střih. Také mohou být nadýchané jako peří a mít netradiční střih. Vůbec tedy nemusejí začínat na ramenou. Novinkou jsou letos třpytky. Ty mohou pokrývat i celou sukni s vlečkou.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Svatební šaty nebo kalhoty?

Proč ne? Pokud zrovna neholdujete šatům, letos je povoleno nosit kalhoty. A když si vezmete overal, budete vyloženě moderní. Ve svatebních salonech jsou k dispozici dokonce i krajkové či vyšívané overaly. Kalhotům nebo kalhotovým kostýmům stále vévodí bílá barva. Vzít si k nim můžete jakýkoliv vršek, například korzet, saténové tílko či vestičku v pánském stylu. Prostě každá žena si letos přijde na své. Ke kalhotám rozhodně není zakázáno přidat klasický závoj či vlečku anebo originální účes pro nevěstu. Takové kombinace budou naopak velmi zajímavé.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Ženich ladí s nevěstou

To, že by se měl ženich sladit s nevěstou a stylem svatby, není nic nového. Letos letí košile s potiskem nebo takový bílý oblek. Sportovní svatby měly úspěch i vloni a letos se v nich může pokračovat. Kdo zvolí tričko a tenisky, nebude rozhodně mimo.

Svatební šaty Magazín Villy Hrdlička

Tak co na letošní trendy svatebních šatů říkáte? Už víte, jakou podobu šatů byste zvolili vy? Použijete svatební trendy i pro svou běžnou denní módu? Třeba zrovna takové mašle můžou rozveselit každý den, nejen ten svatební…