Zimní svatební pohádka

Zima je jako stvořená pro originální svatební obřad i hostinu. Jen si to představte… Nevěsta v bílém kožíšku, svatebčané zahřívající se horkým punčem, svatební tabule ozdobená jehličím a jako hlavní chod zvěřina. Když k tomu přidáme chumelenici za okny a fotky novomanželů na saních, zimní svatba se jeví jako něco vyloženě pohádkového, co stojí za to.

Zima má spoustu výhod

Svatba v zimním období má hodně kladných stránek. Krásné prostory pro svatbu jsou lépe dostupné než v teplejších měsících, kdy se bere většina snoubenců. Pokud byste uvažovali o svatbě ve Ville Hrdlička, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám nabídneme volné termíny a pomůžeme i s organizací vašeho dne. V zimě budou spíše k dispozici i dobří fotografové, vizážisti a vlastně celý tým, který se svatbou pomáhá.

Ceny svatebních dodavatelů mohou být v zimních měsících dokonce i přívětivější než jindy. Dražší jsou možná jen květiny. Ale zde lze kreativně využít to, co zimní období nabízí. Třeba větvičky, jeřabiny, šišky, peříčka anebo sušené citrusy. A tyto přirozené dekorace doplnit růžemi, gerberami, lilií, kalou, kapradím či nevěstiným závojíčkem, které se v zimě používají nejvíce.

Pokud se jedná o účast svatebčanů, v zimě jsou rozhodně dostupnější. Svatbu tak není nutné plánovat příliš dopředu.

zimní svatba


Zimní princezna tělem i duší

Taková zimní nevěsta může chladnější období dokonale využít pro to, aby vypadala jako Popelka z pohádky. Šaty si obleče stejné jako v létě a přes ně přehodí pelerínu anebo bílý kožíšek. Popřípadě si vybere oděv s dlouhými krajkovými rukávy, vysokým stojacím límcem či zvolí teplejší látku. Nezapomeňme ani na další pomocníky do chladu jako jsou teplé nadkolenky nebo punčochy.

Pro focení je v zimě možné použít hodně zajímavých doplňků a rekvizit, které udělají fotografie výjimečnými. Třeba vysoké bílé kozačky či holínky, bílý deštník jako ochranu před sněhovými vločkami, chlupaté rukavice a dlouhou bílou šálu i pro ženicha. Ten se může navíc zachumlat do kabátu a vyzdobit elegantním kloboukem.

Co takhle vyfotit se v pořádných saních zabaleni do dek, při koulovačce anebo na bruslích či lyžích?

zimní svatba


Rolničky, kam se podíváš

Zima má své romantické kouzlo. Nejde jen o hořící krb a praskající dřevo. Ale představte si třeba takovou svatební tabuli plnoiu šípků, jeřabin, jehličí, šišek a mechu. Jako dekorace se dají použít třpytivé vločky, sněhuláci a dřevo ve všech provedeních. V zimě nebude nikdy dost svícnů, svíček a luceren, takže se milovníci světel dokonale vyžijí.

Za úvahu stojí i sušené květiny či pytlovina a použití voňavé purpury. Zajímavé budou i prskavky v rukou všech svatebčanů. Už vidíte ty nádherné svatební fotky?

Ideálními barvami pro zimní svatbu jsou bílá a modrá. V období Vánoc si můžete hrát s barvami vánočními, tedy s červenou a zelenou. Nic nezkazíte použitím stříbrné, zlaté, perlové, purpurové anebo výrazně růžové či oranžové, které svatbu nádherně rozzáří.


Do ruky svařák a k tomu cukroví

Svatby kolem Vánoc mohu využít vánoční tématiku a na stoly umístit různorodé cukroví. Takové perníčky jsou ale skvělou zimní volbou i mimo vánoční čas. Svatební dort může být jednoduše bílý. Případně s jemnými zimními dekoracemi anebo těmi, které budou na stolech.

K jídlu se hodí zvěřina, vepřové a jehněčí maso. K tomu brambory, luštěniny, červená řepa, také mrkev, kapusta, polníček, pórek a špenát.

V zimě by neměla chybět jablka, hrušky, sušené ovoce a zázvor. A čokoláda ve všech možných formách. Třeba ta horká. Z teplých nápojů připadá v úvahu i jablečný mošt, vánoční punč, grog anebo svařák. Dají se připravit nealkoholické varianty, případně je fajn mít k dispozici dostatek čaje.

Napadlo vás, že jde věnovat všem hostům na památku originální hrníček se jménem? Využít ho můžete místo jmenovek na stůl a později na popíjení zimních nápojů. A když už jsme u jmenovek, na nich se dá také krásně zimně vyřádit. Stejně jako na pozvánkách.

Pokud se pro zimní svatbu rozhodnete, zaručeně nebudete litovat. Má svoje kouzlo. Je originální a jedinečná.

A my vám přejeme, až se pořádně povede!