Žádost o ruku aneb jak se příjemně zasnoubit

Ženy se většinově na okamžik, kdy muž položí onu život měnící otázku, velmi těší. Představují si ji dlouho a přesně ví, jak by měla vypadat. Naopak muži občas potřebují kapku inspirace, aby ta chvíle proběhla přesně podle představ jejich partnerky. A aby se jednalo o nezapomenutelný zážitek. Přinášíme hned několik inspirujících kapek a věříme, že si na své přijdou romantici i muži velkých gest. Anebo ženy. Protože v dnešní pokrokové době o ruku nemusí žádat jen muži.

 

Zásnuby podle tradice

Výbornou večeří při svíčkách se zaručeně nic nezkazí a je to varianta pro každé počasí. Zásnuby mohou proběhnout v oblíbené restauraci. Nebo tam, kam jste spolu chtěli už dlouho zajít. Delikatesa připravená doma doplněná příjemnou hudbou u večeře je pro ty, kteří si chtějí užít soukromí. Pro ranní ptáčata se nabízí snídaně do postele. Ať tak či onak, prstýnek lze servírovat na tácu místo dezertu nebo ponořený ve skleničce s vínem. A každá žena zaručeně nepohrdne ani klasicky předanou krabičkou se zásnubákem. Když při tom pokleknete, abyste vzdali své ženě úctu, máte body k dobru.

 

Jarní a letní dny vybízí k uspořádání pikniku na oblíbeném místě. Anebo na místě, kde jste se seznámili. Nezapomeňte kromě dobrot přibalit bublinky a deku, do které se zachumláte. Anebo deštník, pokud bude zrovna pršet. Pokud jste se seznámili na horách či v zahraničí, vyražte si osvěžit vzpomínky na dovolenou a předejte prstýnek tam, kde je vám to blízké. Třeba na vrcholu hory, po sjezdu kopce na lyžích nebo na oblíbené pláži.

Někdo volí pro předání prstýnku dny vyznačené v kalendáři jako svátky, třeba Vánoce nebo Valentýn. Jiní zorganizují společnou oslavu s rodinou, takže jsou při oné radostné události i ti nejbližší. Je to úžasná příležitost, jak požádat o ruku své vyvolené i její rodiče. A jaké jsou ty netradiční cesty vedoucí k zasnoubení?

 

Zásnuby tak trochu netradičně

Pokud jste exhibicionista a umíte zpívat nebo tancovat, co takhle udělat své milé pěvecké či taneční vystoupení na veřejnosti? Bude-li to oblíbená nebo tematická písnička, tím líp. Zpívat a tančit můžete před jejími okny, při procházce na náměstí nebo třeba v oblíbené kavárně. Na pomoc si můžete přibrat partu kamarádů, hudebníků anebo tanečníků.

Jestliže se vám zpívat ani tančit nechce, ale oblíbenou písničku byste rádi zahrát nechali, domluvte se s moderátory oblíbeného rádia a vyznejte svou lásku v éteru. Anebo se vypište křídou na ulici. Třeba tam, kudy vaše přítelkyně každý den chodívá…

Jsou i finančně náročnější vyznání, třeba zaplacení pilotovi letadla, aby nad vámi proletěl s vlající žádostí o ruku v nebesích. Nebo co takhle uspořádat únikovou hru, která končí objevením prstýnku? Prstýnek můžete mimochodem schovat kamkoliv, kam vás jen napadne. Jeho objevení a vaše správná reakce zaručeně povedou k úspěchu.

Mezi levnější a kreativní metody patří nafouknuté balónky, na které napíšete své vyznání. Nebo třeba strop, kde ze svítících hvězdiček složíte žádost o ruku. Co třeba přijít domů dřív a ke dveřím natáhnout červenou stuhu s významnými okamžiky vašeho vztahu ve formě fotografií? Na jejím konci můžete stát vy s krabičkou v ruce a srdcem na dlani.

Pokud jste tak trochu stydlín, můžete své milé navléknout prsten na prsteníček během spánku. Až se ráno probudí, určitě si změny všimne. A vy pak můžete reagovat… Také můžete své jméno v jejím telefonu přepsat na „Vezmeš si mě?“ a vytočit pak její číslo.

Je spousta způsobů, jak jí to říct. Čím originálnější, tím víc vaše. Nebojte se vyjádřit. Protože ať to uděláte jakkoliv, věřte nám, uděláte ji šťastnou.

 

Ve správný čas na správném místě

Zvolíte-li pro vaše zásnuby datum shodné se dnem seznámení, bude se to dobře pamatovat. Co říkáte na magická čísla? Třeba jako 1. 1. nebo 6. 6.? Zní to jako dobrá příležitost pro velký životní krok, co říkáte?

 

No a pokud řekla ANO a nechce se vám dlouho čekat, máme pro vás další inspiraci. Konkrétně pro podzimní svatbu.