Svatební výzdoba nejen pro novomanželskou tabuli

Taková svatba je skvělou příležitostí pro nevěsty či jejich blízké, aby se kreativně vyřádili. Svatební výzdoba se totiž dá pojmout všemi možnými způsoby. Tentokrát vám přinášíme inspirativní článek o dekoracích. Těch na svatební tabuli, ale i takových, které svatebčany provází celým svatebním dnem. Jejich výrobu můžete někomu zadat, nebo si s ní pohrát sami.

Svatební výzdoba

Letošním trendem je jednoduchost

Rok 2020 je ve znamení jednoduchých svateb a přírodních motivů. Z barev vítězí jemné odstíny a barvy spojené s přírodou a přírodními živly. Nevěsty rozhodně nic nezkazí vintage prvky a světýlky.


Tip Villy Hrdlička


Náš tip

Plánujete svatbu venku? Nezapomeňte myslet na slavnostní slavobránu. Zamilovaný pár u ní vypadá nádherně. Ve vile jsme na ni mysleli a máme ji pro venkovní svatby připravenou.

 


Svatební tabule

Základními ozdobnými prvky svatební tabule jsou ubrusy, běhouny a ubrousky. Někdo obléká do svatebního i židle, minimálně do svatebních mašlí. Ubrousky se dají složit či zamotat a svázat provázkem, mašlí v barvě svatby nebo třeba krajkou, za které můžete zastrkat různé dekorativní předměty, jmenovky či květiny.

Dekorace na stůl bývají často shodné se stylem a barvami celé svatby. Najdete na nich svíčky, třeba i ty plovoucí ve skleněných nádobách. Různé plody přírody, květiny, konfety všech možných tvarů, vázy a misky. Někdo volí papírové origami, někdo jemné světelné řetězy. Někdo dává přednost drobným ozdobám třeba ve formě ptáčků, motýlů či srdíček rozesetých po stolech. Námořnické svatby mohou mezi talíře umístit plachetnice, motorkářské zase motorky. Příznivci fotoaparátů zase položit mezi jmenovky fotografie, milovníci hudby papírové či dřevěné houslové klíče a noty.

Svatební výzdoba

Na co byste měli myslet, to jsou jmenovky pro hosty a zpracování obědového menu. To bývá většinou ve stejném designu jako jmenovky. Jmenovky se dají jen tak položit na stůl nebo třeba připevnit do stojánků z kolíčků, ze dřeva či jiných dekorativních předmětů. Můžou být předtištěné nebo ručně psané. Někdo myslí i na očíslování stolů, zejména v případě větší svatby. Číselný rozpis stolů a hostů pak umístí na seznam. Ten může být napsat třeba na paletách, stejně jako tomu nezřídka bývá i v případě programu svatby.

 

Kam s prstýnky?

Pro prstýnky lze zvolit různé polštářky, misky, košíčky či krabičky. Svatby v přírodním duchu je mohou umístit i na dřevěný špalíček nebo krabičku vystlat mechem a větvičkami.

Svatební výzdoba
Svatební krabičky od Nikoly Boudové, Little present

 

Dárky pro hosty, na které nezapomenou

Svatební výslužky lze umístit do různých pytlíků, sklenic i krabiček. Na ty se dají napsat či nalepit památeční vzkazy od novomanželů.

Dárkem pro svatební hosty může být už takové svatební oznámení. „Jednoho dne mi přišla poštou krásná ozdobená truhlička. Přemýšlela jsem, co v ní může být. Narozeniny jsem zrovna neměla… Po odklopení jsem v ní našla stejně ozdobenou obálku a v ní svatební oznámení na ručním papíru. Truhla obsahovala i drobné dárky se stejnými ozdobnými motivy. Nádhera! Doteď mám vše schované na památku,“ svěřuje se nám manažerka Villy Hrdlička, Kateřina Skočdopole. Kateřina obdržela truhličku z dílny Nikoly Boudové, která tvoří svatební dekorace pod značkou Little present. V její nabídce najdete originální svatební oznámení, přáníčka a dárkové krabičky.

Svatební výzdoba
Svatební výzdoba od Nikoly Boudové, Little present

 

Svatební výzdoba

Tou úplně nejobyčejnější svatební dekorací, která nadělá nejvíc parády, jsou svatební balonky v barvách svatby. Některé svatby volí místo balonků papírové lampiony zavěšené ke stropu, světlům či na stromy. Některé mívají tvar květů a existují k nim i plovoucí varianty.

Zapomenout byste neměli na různé svatební cedule a označení, které se dávají na papíry i dřevěné tabule. Nebo na různé zápichy, kterými můžete rámovat cestu k oltáři, restauraci či parketu nebo jimi jen tak ozdobit květináče na stole, dort či vázy s květinami. Populární jsou světelné řetězy, na které lze umístit fotografie ze života zamilovaného páru. Nebo je můžete jen tak rozvěšet na stromy, mezi kterými bude probíhat svatební veselí. Řetězy na zavěšení mohou být i papírové v různých tvarech či s písmeny vyjadřujícími konkrétní sdělení nebo klasické žárovky, které vypadají skvěle v kombinaci se zavařovačkami. „Plánujeme mezi stromy natáhnout lano a pověsit na ně deštníky. Zatím jsem to na žádné svatbě ani na svatebních fotkách neviděla,“ uvádí budoucí nevěsta Helena Wenzelová.


Tip Villy Hrdlička


Náš tip

Výtečnou volbou, kterou najdete v každé domácnosti nebo na půdě, jsou staré štafle. Můžete je použít třeba jako stojan pro svatební občerstvení ve formě limonád. Starý sud zase použít jako podstavec nebo stoleček. Starý kýbl jako váza pro květiny a stará truhla pro svatební dárky.Ozdobeni by měli být i svatební hosté
. Kromě klasické myrty, která je symbolem lásky a štěstí, na prsou jsou velmi populární placky všeho druhu. Na těch mohou být motivy konkrétní svatby nebo originální obrázky a nápisy.

A co takhle svatební auta, plánujete výzdobu i pro ně? Kromě klasických mašlí na ně lze nechat vyrobit svatební nálepky.

 

Svatební dekorace pro pobavení hostů

Hosté se na svatbách baví různými aktivitami. Některé jim mohou dopředu připravit organizátoři. Skvělým krokem je umístit na rautový stůl strom přání. Na strom ze dřeva mohou hosté věšet papírová srdíčka se vzkazy pro novomanžele, které si ho pak odnesou domů. Na papírový strom mohou zase zvěčňovat na jednotlivé větve otisky prstů. Takový strom s barevnými listy z razítek se dá zarámovat a pověsit domů na památku.

Svatební výzdoba
Svatební strom přání

 

Myšlenky a pocity svatebních hostů lze zvěčnit i ve svatební knize, což bývá takové vzpomínkové album přání a pocitů. Můžete ji umístit na rautový stůl nebo na stolek u východu ze svatby. Pojmout ji jde jako jednotlivá dřevěná srdce navlečená na tyčce nebo dřevěnou tabuli se srdíčky, které hosté popíšou. Skvěle poslouží i klasický box, sklenice či truhlička na přání, dají se také uschovat. Anebo pokladnička či klec na finanční dary.

Uvažovali jste už o bublifucích? Může to být skvělá alternativa místo růžovým lístkům či rýži. Takové duhové bubliny vypadají i nádherně na fotkách.

„Jednou jsem vyráběla svatební dort o dvanácti kouscích. Každý trojúhelníček přestavoval krabičku na drobné dárečky pro hosty. Díkybohu, že šlo o opravdu malou svatbu,“ svěřuje se nám svatební výtvarnice Nikola Boudová, která tvoří pod značkou Little present.

Novomanželé dnes myslívají i na to, aby měli jejich hosté krásné fotky na památku. Proto dopředu připraví fotokoutek, kam umístí různé dekorační předměty. Takové, kterými se mohou hosté dozdobit anebo je mít v ruce. Populární jsou i dřevěné tabule, na které se dají napsat různé nápisy a sdělení.

Slyšeli jste už o svatební KPZ? „Je to košík, ve kterém naleznou hosté například náplasti, silonky, hřeben, řasenku, deodorant, šitíčko a mnoho dalších předmětů, které dokážou zachránit nečekané situace,“ dodává budoucí nevěsta Helena Wenzelová.

Jsou svatby, kde se myslí i na zábavu pro děti v podobě připravených dětských koutků a zákoutí. Mohou být umístěny třeba do indiánských stanů či malých párty stanů a obsahovat různé hračky a aktivity spojených s motivy celé svatby. Rozhodně to stojí za úvahu, pokud máte vícero příbuzných a přátel rodičů. V koutcích si nakonec pohrají nejen děti.

 


Svatební výzdoba

Náš tip

Svatební dekorace od Nikoly Boudové a její značky Little present seženete v České Lípě ve Svatebním studiu Romantic nebo je objednáte přes její Facebook Little present či na e-mailu NBoudova@seznam.cz.

Nikola miluje papír, takže nejčastěji vyrábí přání, oznámení a krabičky na menší i větší dárky či svatební prstýnky. Už ale mnohokrát vytvořila i populární lapače snů.

Vybírat můžete z Nikoliny nabídky nebo si nechat vyrobit věci přímo na základě své představy. Nikola dokáže s přáním klientů skvěle pracovat.


Čtete naše články ve svatebním magazínu? Minule jsme psali o svatebních doplňcích nejen pro nevěsty.