Svatební trendy roku 2020

Třeba se letos budete brát a za inspiraci budete rádi. Nebo vás čeká svatba v příštích letech. Anebo vás prostě zajímá, co je nového na poli svateb. Ať tak či onak, náš první letošní článek věnujeme svatebním trendům pro tento rok. Inspirace je důležitá. Důležitější je ale i vybrat si svůj vlastní styl, který vám bude vyhovovat.

 

V jednoduchosti je krása

Chcete vědět, jakému stylu svateb fandí rok 2020? Rádi vám to prozradíme. Letošní svatby budou ve znamená jednoduchosti a čisté krásy. Svatebčané se budou vracet k přírodě díky využití různých přírodních motivů. Svatby budou přirozené a uvolněné, romantické a svobodné. Kdo holduje lehkosti, ten si svatby v tomto roce vyloženě užije!

Svatební trendy roku 2020 - Villa Hrdlička

Svatební trendy v barvách

Určitě vás zajímá, v jakých barvách letošní svatby budou. Romantické duše budou používat jemné odstíny. Energičtí jedinci se vyřádí s veselými barvami. Nic se rozhodně nezkazí klasickou bílou barvou, která ke svatbám už tak nějak patří. Ale ani růžovou, krémovou, šampaň či zlatou. To všechno jsou barvy elegantní a pro svatbu jako stvořené.

Jelikož budou letošní svatby okořeněné duchem přírody, vedle svatebčané nesáhnou, ani když zvolí odstíny zelené spolu s béžovou, světle hnědou či šedou barvou. Stejné tomu bude i v případě sluníčkově žluté nebo pozitivní oranžové barvy. Modrá barva symbolizující vodní živel nebo taková fialová budou také skvělou volbou.

Důležitý pro výběr barev je pro prostor, ve kterém bude svatba probíhat. Tmavé prostory skvělé prozáří světlé barvy.

 

Netradiční výzdoba

Letos budou trendy vintage prvky. Třeba dřevěný svatební nábytek, kovové svícny, plátěné obrousky s monogramem, krajka, samet či křišťálové skleničky. Svatebčané si budou hrát i s osvětlením, které podporuje atmosféru.

Tradiční jmenovky budou oživeny osobními vzkazy pro jednotlivé svatebčany. Originální, co říkáte? Originální může být i svatební oznámení. Stačí oslovit nějakého umělce, aby ho zamilovanému páru namaloval.

 

Nevěsta i ženich letošního roku  

Jednoduchost a přirozenost budou vládnout i stylu oblečení zamilovaných dvojic. Velmi populární budou šaty pro nevěstu, které kopírují siluetu. Prim budou hrát i ženské mašle umístěné například v pase či na rameni nebo dokonce odhalená ramena v kombinaci s padajícími balónovými rukávy či ozdobným volánkem. Trendy budou i véčkové hluboké výstřihy. Co říkáte na takové 3D kytičky, umíte si představit šaty jimi poseté? Už dříve používané krajkové korzetové topy a dlouhé rukávy budou letos hodně oblíbené. Na své si přijdou i ženy, které zrovna neholdují šatům. Do módy totiž přichází svatební kalhoty nebo overaly, třeba krajkové nebo vyšívané. V kombinaci se závojem a moderním účesem z rozpuštěných vlasů budou nevěsty v kalhotách prostě nezapomenutelné!

Svatební trendy roku 2020 - Villa Hrdlička

A jak to bude letos se ženichy? Obecně platí, že ženich by se mel sladit s nevěstou a stylem svatby. Odvážnější muži mohou zvolit i bílý oblek anebo originální košili s potiskem. Dnes už se nikdo nepozastaví ani nad ženichem v tričku a v teniskách, jedná-li se o uvolněnou svatbu.

 

Svatební trendy pro květiny a dort

Pro svatební květiny platí také heslo jednoduchost. Stačí malá kytice nebo jedna krásná květina, která tak vynikne. Aby tak na svatbě nebylo květin málo, je možné použít je i jako ozdobu na svatebním dortu. Ten může být klasický bílý nebo třeba i růžový. Módní budou letos černé dorty se třpytem a leskem znázorňující hvězdnou oblohu.

Jednoduchost svatby může znázorňovat třeba malý svatební dort. Případně doplněný dalšími sladkými dobrotami. Trendy budou letos i slané dobroty, třeba sýrová prkénka s domácím chlebem, čatním, zeleninou a krekry. No a do květinové výzdoby se bude umísťovat i taková tráva, eukalyptus nebo obiloviny, například pšenice.

 

Kde se vzít?

Letošní svatby budou probíhat zejména venku. Venku je to uvolněné a ve spojení s přírodou. Taková Villa Hrdlička tomuto trendu naprosto vyhovuje, protože oplývá úžasnou zelenou zahradou obklopující krásnou secesní vilu, kde je veškeré zázemí. Včetně klidové pojistky pro případ špatného počasí. Navíc je zde vyřešeno i parkování. A protože letos budou trendy svatby, kde se nepřejíždí, je navíc skvělé, že zde může probíhat jak obřad, tak hostina. Poloha vily v srdci České Lípy tak umožňuje i nečeskolipským ubytovat se v některých místních zařízeních. No prostě ideál, pokud si svatebčané budou chtít udělat výlet za hranice všedních dní!

Co říkáte na svatební trendy roku 2020? Líbí se vám? Pokud jste se pro letošní svatbu ještě nerozhodli, ale rádi byste nahlédli do svatebních termínů pro tento rok, mrkněte se zde.