Nabízíme svatební šaty, které jinde nenajdete, říká Tereza Šturmová, majitelka Salonu Elise

Nedávno jsme v našem magazínu psali o trendech svatebních šatů pro tento rok. Abychom vám přinesli co nejvíce inspirace, vyzpovídali jsme Terezu Šturmovou, majitelku svatebního studia Salon Elise v Radvanci. Povídala nám nejen o svatebních trendech, ale i o své práci v salonu.

 

Salon Elise - svatební šaty Erin
Salon Elise – svatební šaty Erin

 

Udávané trendy pro letošní svatební sezónu jsou rozmanité. Vévodí jim hluboké výstřihy, odhalená ramena i svatební overaly. Terezo, jak se na tyto trendy díváte Vy? 

Trendy pro letošní rok jsou opravdu velice rozmanité. Ať už jde o jednotlivé střihy šatů či materiály a látky, ze kterých jsou šaty ušité. Jsou to například krajky, jednoduché hladké látky nebo látky s aplikací třpytek, ze kterých prostě nemůžete spustit oči. Prim hrají střihy šatů s odhalenými zády. Je kladen důraz na detail. Populární jsou i romantické splývavé svatební šaty, kde je dominantní látkou krajka působící velice něžně. Naproti tomu tradice v podobě princeznovské sukně, zahalených ramen nebo závoje má své věčné kouzlo.

Salon Elise - svatební šaty Eva
Salon Elise – svatební šaty Eva

 

Je v Salonu Elise možné zapůjčení svatebního overalu? Půjčovala si u Vás nějaké nevěsta něco netradičního, například onen zmíněný overal?

Ještě jsem se nesetkala s nevěstou, která by měla overal místo šatů. Když už, tak jen jako převlečení po půlnoci. Poptávka v našem salonu po svatebních overalech není, a proto momentálně žádný nenabízím.

 

Jak vypadá spolupráce s nevěstami, které přijdou k Vám do Salonu Elise? Mají už určitou představu o svých šatech nebo si nechají něco doporučit? Co nevěstám radíte? 

Vybírání svatebního oděvu je pro ženu životní událost. My se v salonu snažíme, aby si to nevěsta i s doprovodem co nejvíce užila. Po přivítání dostane nevěsta šampaňské s jahodami a kávu či například čaj. Některé nevěsty mají přesnou představu o svých svatebních šatech nebo mají už dokonce šaty vybrané z našich internetových stránek. Většinou potom ale zkoušíme více typů svatebních šatů. Při výběru šatů také přihlížíme k tomu, kde se obřad a celá svatba koná. Zda je venku, v kostele nebo na zámku… Nejdůležitější ale je, aby se nevěsta v šatech cítila dobře.

Salon Elise - svatební šaty Els
Salon Elise – svatební šaty Els

 

Vybavíte si nějakou nevěstu, která padly do oka dvoje šaty a nemohla se rozhodnout jen pro jedny jediné? Jaká cesta pak vedle k výběru těch finálních? 

Ano, to se nám stává často. Rozhodující potom většinou je, ve kterých šatech se cítí pohodlněji. Dáváme nevěstě čas a zkoušíme šaty tak dlouho, dokud si není jistá, že to jsou opravdu ty pravé.

Salon Elise - svatební šaty Helena
Salon Elise – svatební šaty Helena

 

Šaty se neobejdou bez doplňků a vhodně zvolených bot. Pomáháte nevěstám i s tímto výběrem?

Doplňky k šatům je zapotřebí volit velmi citlivě. Doporučuji raději jemnější minimalistické šperky. Někdy není třeba žádných šperků a šaty dokonale doplní závoj, dobře zvolený účes zdobený živými květy a svatební kytice. Co se týče bot, musí být hlavně pohodlné, aby v nich nevěsta vydržela celý den. Lepší je menší podpatek. Také záleží na tom, kde se obřad a svatba koná. Pokud venku, je třeba si rozmyslet, zda nebude lepší zvolit boty na klínku.

Salon Elise - svatební šaty Emma
Salon Elise – svatební šaty Emma

 

Prozradíte nám na závěr, jak jste se dostala k práci ve svatebním studiu Salon Elise? 

Nápad otevřít si svatební salon přišel v době, kdy jsem si sama vybírala šaty na svatbu a v okolí našeho bydliště jsem nenašla místo, kam bych se vydala hledat své vysněné svatební šaty. Později mě uchvátila holandská značka Modeca a nápad byl na světě. Otevřeli jsme si malý svatební salon, který provozujeme v rodinném domě. Nezaměřujeme se na širokou nabídku. Naopak bereme jen modely, které nás doslova okouzlí. Proto často nabízíme svatební šaty, které jinde nenajdete.

Salon Elise - svatební šaty Eleanora
Salon Elise – svatební šaty Eleanora

 

Moc děkujeme za rozhovor. Věříme, že se našim čtenářům (a zejména čtenářkám) bude líbit. Přejeme hodně spokojených nevěst, které budou ve Vašich krásných šatech zářit. 

 

Článek o svatebních šatech roku 2020 si můžete přečíst TADY.