Inspirace je na každém rohu, tvrdí Veronika Homolková z květinářství Bellis

V jarním období stromy i květiny povyrostou a vybarví se. Svatby na jaře jsou tak nádherně barevné. A proto jsme pro vás vyzpovídali Veroniku Homolkovou, majitelku květinářství Bellis v České Lípě. Svatbám se totiž věnuje. A nejenom jim. Přináší vám květinovou radost po celý rok.


Veroniko, v květinových vazbách míváte velmi originální kombinace. Kde pro ně berete inspiraci?

Inspirace je na každém rohu. Sleduji nové trendy na internetu, i ty zahraniční. Inspiruji se vším, co je kolem mě. Každý den.


Jak jste se dostala k práci s květinami?

Moje sestra květiny miluje. Má velikou zahradu a já si tak trochu myslím, že mě tím nakazila. Jsem vyučená cukrářka, ale ono je to všechno tak krásně propojené… Začala jsem cukrařinou, pak jsem si otevřela parfumerii a začala s líčením nevěst. No a vedle mého obchodu s parfémy na náměstí se uvolnil prostor, tak jsem se rozhodla otevřít květinářství. Jezdila jsem tenkrát do jednoho květinářství v Praze, které má neuvěřitelnou atmosféru. A tak to vlastně všechno začalo… Řekla jsem si, že něco tak krásného chci dopřát i lidem v České Lípě. A povedlo se! Máme otevřeno už 8 let.


Co Vás na práci s květinami baví a motivuje?

Baví mě ta různobarevnost. To, že se můžu stále těšit na období tulipánů, pivoněk, zahradních růží, Vánoc, Velikonoc… Je prostě pořád na co se těšit. A to mám ráda!


Víme, že zajišťujete i svatební kytice a výzdobu. Jak ve Vašem pojetí svatby vypadají?

Zajišťuji vše, co si nevěsta přeje. Zdobím místo svatby, odvážím květiny, kam je třeba. Pokud je to v mých silách, jsem připravená skoro na vše.


Jak probíhá spolupráce s nevěstami?

Na začátku je důležité zjistit, co se nevěstě líbí, jaká má přání a možnosti. Nabídnu jí svatební kytici pro nevěstu, maminky, babičky, družičky, květiny do vlasů, na dort i stoly. I kamkoliv jinam, kde dozdobí svatební prostory. Prostě vše, na co si nevěsta vzpomene. Pak zpracuji cenový rozpočet. Nevěsta tak přesně ví, kolik vše bude stát. No a pokud je třeba, hýbeme s počty květin či podobou, aby bylo vše vyvážené. I cenově.


Vázala jste někdy netradiční svatební kytici nebo realizovala netradiční svatební výzdobu?

To se mi ještě nepodařilo. I když… pro mě je každá svatba něčím netradiční. Každá nevěsta s sebou přináší jinou energii a tím i inspiraci. A její radost a spokojenost je pak pro mě také radostí. A pokaždé velký netradiční dar, který mě žene kupředu.


Ve vašem obchodě je k vidění spousta zajímavých doplňků a dekorací do bytu. Jak často obměňujete sortiment a na co se můžeme těšit?

Stále se snažím hledat nové značky. Miluji třeba značku SIA Homme Fashion, kterou prodávám už od otevření. Kolekce měním dvakrát do roka na jarní/letní a podzimní/zimní. Snažím se nakupovat vše, co bych chtěla mít doma i já. To je samozřejmě dost náročné. Nemám totiž doma na tak velký prostor, tak se mi tam pak všechno nevejde.


Plánujete nějaké novinky?

Objevuji stále nové druhy květin, takže se na novinky můžete těšit po celý rok. Jsem připravena na nové výzvy a těším se na další nevěsty, kterým budu plnit přání. Budu pracovat i nadále na tom, aby se k nám zákazníci těšili stejně tak, jako se těším já na radost z jejich úsměvů.


Veroniko, děkujeme za milý rozhovor. I my se těšíme na spoustu květin a dekorací, které budou dělat radost. A nejenom nám. Přejeme hodně spokojených nevěst a zákazníků.

Nezapomeňte si přečíct náš článek o jarních svatbách a inspirujte se.