Neustále přemísťuji věci sem tam, svěřuje se Kateřina Škočdopole, manažerka Villy Hrdlička

Po sérii rozhovorů s novomanželi z vily, majitelkou svatebního studia a vizážistkou, jsme se rozhodli přinést vám povídání se samotnou duší českolipské secesní vily, Kateřinou Skočdopole. Katka je manažerkou Villy Hrdlička a tvrdí, že se ve vile ocitla náhodou, kdy ji pro práci doporučila kamarádka. Jak je ale známo, nic není náhodou. A u Kateřiny to platí dvojnásob. Nejenom, že je duší vily, ale do své práce duši dává. Stará se o organizaci svateb ve vile, je tím člověkem, který komunikuje se snoubenci a hosty. Koordinuje klientské akce a řeší administrativní a kulturní chod této krásné budovy, která patří geodetické společnosti Hrdlička. Nezapomněli jsme se zeptat ani na dopady aktuálního období.

 

Villa Hrdlička a její manažerka Kateřina Skočdopole

 

Kateřino, prozradíte čtenářům, jaké typy akcí se ve Ville Hrdlička pořádají a čeho se mohou účastnit?

Co obzvláště vile sluší, to jsou svatby. V současné době je vila schopna připravit novomanželům svatbu na klíč. Je to i díky mým dlouholetým zkušenostem s nimi a vytvořenými vazbami na skvělé dodavatele. Ve vile se ale konají různé kulturní, vzdělávací ale i soukromé akce, budova je k dispozici pro krátkodobé pronájmy. Firmy tu realizují školení pro své zaměstnance či partnery. Místní organizace a spolky využívají vilu pro různá slavnostní ocenění a setkání s veřejností. Vloni se tu konala i série událostí pro děti.

Villa Hrdlička Divadélkování
Foto: Divadélkování ve Ville Hrdlička, fotil Václav Soukup

 

Villa Hrdlička, místo pro romantickou svatbu

 

Villu Hrdlička si často vybírají zamilovaní jako své místo pro svatbu. Prozradíte nám, v čem tkví její tajemství, proč tomu tak je?    

Ano, je to pravda, vila je opravdu vyhledávaným místem snoubenců. Působí totiž jako malý letohrádek, takový zámek v centru města. Má své kouzlo a svou historii, která na vás dýchne hned při vstupu. Klienti se u nás cítí dobře. Obřady se mohou konat v různých salóncích dle velikosti akce. Pokud je slunné počasí, tak i v zahradě, která je obklopena zelení. Řekla bych, že se jedná o ideální místo pro romantickou svatbu.

 

Čtenáře určitě zajímají zákulisní informace. Jak probíhají akce a svatby ve vile “za oponou”?

Pro každou akci se snažím prostory připravit trochu jinak. Uspořádání vždycky změnit nelze, ale výzdoba a detaily se měnit dají. Někdy to je taková mravenčí práce. Neustále přemísťuji věci sem tam. Nechci věci ukládat do skladu, pak se totiž může stát, že za zapomenu, co vše mám k dispozici. (smích) Líbí se mi, když mohu upozornit na určitý prvek vily, její přednost, kterou byste normálně přehlédli. Baví mě pak dotazy přítomných, zda je to či ono nové, na které odpovídám: “Nééé, jen to bylo předtím jinde.” (smích) Mým cílem je, aby se návštěvníkům u nás líbilo a cítili se dobře. Pak se totiž vrací a doporučují nás. 

 

Máte kuriózní historky s nevěstami? nebo třeba trapasy, které se povedlo zažehnat?

No jéje, vtipných historek, těch se událo! Každá akce je originální. Vybavuji si, že se během jedné svatby povedlo nevěstě vystoupit z auta tak, že jí povolily krajkové šaty šité na míru. Byla to opravdu nádherná róba. A co teď, že? Hosté v sále čekají na příchod nevěsty, hudebníci začínají hrát svatební pochod… Naštěstí mívám u sebe jehlu a bílou nit. Tak jsem pro ně rychle sáhla a nevěstě uvolněnou krajku na zádech přišila. Ruce se mi tedy pěkně třásly, nikdo jiný po ruce nebyl. Ale zvládly jsme to! Jen hudebníci si zahráli o něco delší svatební pochod. (smích)

 

A co třeba trapasy, které se povedlo zažehnat?

Vždy vás něco překvapí a musíte na to zareagovat. Uvedu třeba ještě chytání svatebního holuba, který se modelce při pořizování promo fotek vily snažil osvobodit. Neměli jsme k dispozici tolik holubů, aby nám mohli zmizet, fotka se musela povést na první dobrou. Docela jsme se u toho pobavili. 🙂 Občas je to trochu stres, ale to mne posouvá dál. Klient však stres zaznamenat nesmí, pro něj se snažím mít jen úsměv. (smích)

Villa Hrdlička svatba
Foto: okamžiky během reklamního focení Villy Hrdlička


Jsou nějaké akce a konkrétní svatby, na které Vy osobně nikdy nezapomenete?

Musím přemýšlet…. (smích) Velmi se mi líbil prvorepublikový ples ve vile a také akce První republika pořádaná v roce 2016. Byla to akce tematicky šitá vile na míru, protože svým vznikem zasahuje do tohoto období. Mohli jsme zábavnou formou přiblížit návštěvníkům tuto zajímavou dobu. Dámy si nechaly učesat stylový účes, obléknout barevné šaty, nalíčit se. Děti se zabavily divadlem a zájemci o historii si poslechli přednášku místního historika. Užili jsme si to. Památkou mám i já několik fotografií, které mě neustále těší.

První republika ve Ville Hrdlička
Foto: Prvorepublikový ples ve Ville Hrdlička , fotil Václav Soukup

 

S čím vším se na Vás vlastně mohou svatebčané obrátit, v čem jim pomáháte?

V podstatě mohu pomoci se vším. (smích) Pokud mé kapacity nestačí, mám spoustu osvědčených partnerů, kteří nám pomohou dodat různé služby. Můžeme zajistit výzdobu, občerstvení, hudební doprovod, hlídání dětí, limuzínu, pouštění holubů a další a další. 

 

Takže Vy jste vlastně i taková svatební koordinátorka, je to tak?… 

Může se to zdát, ale nejsem, od toho tu jsou jiní. Jsem ráda, že jsem poznala šikovné koordinátorky SVATBY S ÚSMĚVEM, na které se mohu obrátit v případě náročnějších požadavků klientů.

Svatby ve Ville Hrdlička
Foto: Svatby ve Ville Hrdlička v podání svatebního veletrhu

 

Jezdí k Vám na svatby jen lidé z České Lípy a okolí anebo se svatby konají pro lidi z celé republiky?

Někdy mě překvapí nevěsta třeba z Prahy či Liberce, ale často se pak dozvídám, že mají místní kořeny. Svatby se často konají v místě, kde se nevěsta narodila…

 

Postihlo nějak karanténní období chod vily? A pokud ano, tak jak konkrétně?

Samozřejmě že postihlo, chod vily se zastavil. Klienti během pár dní zrušili veškeré termíny pronájmů. Naštěstí máme dobré vztahy, společně jsme vymysleli nové termíny a akce tak jen odložili. Čas jsme využili k běžné údržbě a úklidu vily, takže jsme připraveni na všechno, co přijde a těšíme se. 

 

Katko, jak jste se s tím vším teď vypořádávala Vy osobně? Máte nějaký lék na dobrou náladu?

Kromě změn v práci jsem  musela ze dne na den řešit, kam s dítětem po zavření školy. Zpočátku jsem využila práci z domova, ale posléze jsem uvítala možnost OČR, protože manžel celou dobu pracoval. Lék na dobrou náladu? Realizuji se na zahradě naší chaty u lesa nedaleko České Lípy, v malé chatové oblasti. Opečovávám záhonky, sekám zahradu, chodíme na procházky do lesa. Máme jen pár sousedů v okolí a televizi ani nezapínáme…

 

Co se ve Ville Hrdlička chystá

 

Na co se můžou naši čtenáři těšit, co je v příštích měsících ve vile čeká?

Ve vile jsou všichni zase srdečně vítáni! Přineseme další inspirativní témata a články na našem webu i Facebooku Villy Hrdlička. Budou zde zase probíhat svatby. Na podzim připravujeme kulturní akci pro děti, o všem budeme včas informovat.A prozradíte nám nějaké plány pro budoucí léta?

Ráda bych, aby se vila stala vyhledávaným svatebním místem v České Lípě, kde snoubencům poskytneme všestranné informace i servis.

Villa Hrdlička a její manažerka Kateřina Skočdopole
Foto: Villa Hrdlička a její manažerka Kateřina Skočdopole

 

Určitě se ve vile potkáváte i se zajímavými osobnostmi. Zavzpomínáte na nějaké?

Okresní hospodářská komora Česká Lípa tu pořádá různá setkání s podnikateli a zve zajímavé hosty. Mohu zmínit třeba Karla Havlíčka, tehdy předsedu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, který zde přednášel o EET. Byl zde Marian Jelínek, hokejový trenér a kouč vrcholových sportovců, který se staral i o Jaromíra Jágra nebo tenistku Karolínu Plíškovou. Zažili jsme  strhující výpravnou přednášku o osmitisícovkách. Byla od Honzy Trávníčka, který spolu s Radkem Jarošem zdolává vrcholy. Za zmínku stojí i charitativní módní přehlídka pořádaná oceněnou místní podnikatelkou Kamilou Dvořákovou. Každá akce pořádaná ve vile přináší spoustu zajímavých osobností. Každý něčím vyniká, něco umí a já jsem ráda, že můžu být přitom.

 

Vypadá to, že ve vile trávíte hodně času. Jak trávíte chvíle, když zrovna ve vile nejste?

Některé aktivity vily jsou opravdu náročné na čas, končí i v pozdních nočních hodinách. Ale vše je o organizaci. Když nejsem ve vile, trávím hodně času s rodinou. Na chatě, na kole, s přáteli a u dobrého vína. (smích)

 

Kateřino, děkujeme za milý rozhovor. Přejeme Vám, Vaší rodině i vile mnoho štěstí, krásných akcí a bezvadně prožitých dní! A těšíme se na další akce ve vile, kterých se budeme moci účastnit.