Jak vybrat místo pro svatbu?

Naposledy jsme sepsali návod na výběr svatebního data přímo pro vás. Po stanovení datumu přichází na řadu výběr místa pro svatební obřad a hostinu. Ponořte se do našich řádků, inspirujte se a vybírejte místo pro svatbu.

Myslete na počasí

Místo byste měli vybírat s ohledem na roční období, ve kterém se budete brát. Vždycky je třeba myslet i na mokrou variantu, aby vás nic nezaskočilo. Pokud chcete mít obřad pod širým nebem, doporučujeme mít v záloze vedle zeleného trávníku s obloukem z růží i vnitřní prostory pod střechou, kam se můžete přesunout, bude-li to nutné.

To samé se týká i svatební hostiny či večerní zábavy. Počasí je nevyzpytatelné v každém ročním období, a proto se připravený přístřešek může vždycky hodit. Villa Hrdlička je skvělá volba pro každou roční dobu. Když je hezky, probíhají svatby v zahradě u secesní budovy. Trávník vily je v České Lípě legendární. A pro mokrou variantu, uložení věcí či hostinu uvnitř se dají využít krásné secesní prostory. Ve vile vám navíc rádi pomohou s organizací svatby a výběrem kvalitních dodavatelů.

Není nutné brát se blízko bydliště

Svatební den může skvěle posloužit k tomu, abyste vykročili za hranice vašich všedních dní. Místo pro svatbu tedy můžete vybírat kdekoliv, i mimo vaše město. S dopravou vás i svatebčanů si nemusíte dělat starosti. Vy si přesun můžete užít se stylem a vaši svatebčani se určitě rádi dopraví sami. Případně jim s tím můžete pomoci, pokud budete chtít…  To samé se týká i případného ubytování, pokud bude třeba.

Místo pro svatbu – venku nebo uvnitř?

Říci si ANO na čerstvém vzduchu za doprovodu zpěvu ptáků anebo vsadit na jistotu a zařídit si obřad vevnitř? To je otázka! Svatba venku má své výhody i nevýhody a je třeba být na ně připraven. Třeba takové svatební fotografie jsou na denním světle bezkonkurenční. A rekvizity, které skýtá příroda a její zeleň jsou neodolatelné. Jak už jsme ale zmiňovali, je třeba připravit se na nepřízeň počasí a mít v záloze místo pod střechou.

Hostina na místě obřadu?

Při výběru svatební místa je třeba položit si otázku, zda chcete mít vše v jednom nebo jste ochotni podstupovat přesun mezi obřadem a svatební hostinou. Roli při tomto rozhodování může hrát i svatební rozpočet. Proto byste si nejdříve měli stanovit jeho výši. Na vybraném místě budou určitě ochotni vám připravit variantu vhodnou přímo pro vás i vaši peněženku.

Znáte počet svatebčanů?

Ještě jeden důležitý aspekt byste neměli při volbě svatebních prostor opomenout. Tím aspektem je počet vašich svatebních hostí. Místo by mělo být tak akorát – ani moc malé a ani moc velké. Abyste se tam vešli, ale neztratili. Datum, počet hostů a vás cenový strop budou tři důležité věci, které budete s koordinátorem svatebních míst vždycky řešit jako první. Měli byste v tom mít dopředu jasno.

A jak to bude dál?

Pokud už tušíte, doporučujeme jít svatební místo omrknout na vlastní oči. Ať zjistíte, jestli je to opravdu to pravé pro vás. To, jak se na něm budete cítit, totiž zodpoví všechny vaše vnitřní otázky. No a pak je samozřejmě důležité zjistit všechny potřebné informace. Třeba jak je to na místě s parkovacími místy, možností rozložení stolů, příslušenstvím k zapůjčení atp.

Přejeme vám, ať vyberete místo, které se stane pro vás dva, ale i pro vaše svatebčany, nezapomenutelné. Ať jsou vaše svatební vzpomínky dojemné a fotografie z celého vašeho dne krásné. Je to váš den. Šťastný výběr mějte, ať je šťastný!

Pokud ještě nevíte, jaký den je pro vaši svatbu ten pravý, přečtěte si náš předchozí článek ‚Na kdy stanovit termín svatby. Přejeme příjemné čtení.