Co obnáší přeložení svatby

Stalo se to mnohým z vás. Už jste měli termín svatby. Někteří i zamluvené místo. Někdo dokonce i všechny potřebné dodavatele, aby byla jeho svatba přesně podle gusta. Ale ouha! Současná situace vás donutila, abyste svatbu odložili. Jak se s tím poprat? Sepsali jsme pro vás tento článek, abychom vás povzbudili. I nás se to týká.  

 

Co dělat při rušení termínu svatby

Hlavní je jednat rychle. Obvolat zarezervované místo obřadu, případně i prostoru pro svatební zábavu, pokud je jinde. Dát vědět všem dodavatelům, že nastala změna. Informovat pozvané hosty… Sepsali jsme pro vás pomocné desatero, kterého se můžete chytit jako záchranného lana.

Zrušení termínu svatby Villa Hrdlička

Záchranné desatero pro ty, kdo ruší termín svatby

  1. přeobjednat místo obřadu
  2. přeobjednat místo svatební oslavy (hostina, večerní veselice) a s tím spojené dodavetele jídla, nápojů a zábavy, případně dopravy
  3. vyřešit výzdobu a květiny
  4. přeobjednat dort a výslužky
  5. domluvit se s fotografem (případně kameramanem)
  6. zkontaktovat vizážistku (i kadeřnici)
  7. potvrdit si svatební salon (zapůjčení šatů a doplňků)
  8. oznámit přesun všem svatebčanům (před odesláním pozvánek je možný škrt perem a napsání nového data, po odeslání pozvánek nutné odeslání nových se změnou termínu – stačí ručně napsané nebo tištěná kartička)
  9. je-li toho na vás se změnou hodně, poproste přátele či rodinu o pomoc 10.buďte v klidu, máte jeden druhého a to je hlavní!

 

Nový termín svatby

Pokud už znáte nový svatební termín, je třeba domluvit se s koordinátorem vašeho svatebního místa, zda je v termínu volné. Nezapomeňte oznámit nové datum všem dodavatelům i svatebním hostům. Někomu se může současná situace hodit, protože mu přibyl čas všechno dokonale promyslet a připravit. Doladit detaily, udělat svatbu ještě více podle svých představ. Je třeba vzít si na každé situaci to pozitivní a těšit se na to, co bude. „My jsme díky karanténě uklidili vilu od sklepa až po půdu. Takže se snoubenci mohou těšit nejen na náš vyhlášený zelený trávník, ale i na lesknoucí se vilu,“ směje se manažerka vily Kateřina Skočdopole, která se svěřuje s tím, jak se s současnou situací vypořádali ve Ville Hrdlička. „S našimi klienty jsme v kontaktu a už se moc těšíme, až je ve vile přivítáme,“ doplňuje Kateřina.

Zrušení termínu svatby Villa Hrdlička
 

Člověk míní, život mění

V případě odkladu svatby je určitě skvělé počítat s variantou, na kterou jste byli připraveni. Pak bude větší šance, že to opravdu vyjde. Ale je zapotřebí, abyste byli v klidu a pohodě, připravit se i na variantu B. Pokud třeba některý z dodavatelů, kterého jste si vybrali, nebude v novém termínu moci. Nebo když ve vámi vybraném novém termínu nebude volné svatební místo. Je třeba myslet i na to, že někteří hosté můžou mít z nákazy i nadále strach a odmítnou na vaší svatbě účast. Prostě a jednoduše, buďte připraveni na vše, pak nebudete zaskočeni.

 

Není na co čekat  

Pokud se rozhodnete pro přesun termínu, doporučujeme udělat to co nejdříve. V podobné situace je totiž více párů, takže budou místa i dodavetelé v druhé polovině roku více zahlceni. „Není nutné čekat až na příští rok. Podzimní svatba má také své kouzlo,“ vysvětluje Kateřina Skočdopole, která se ve vile stará i o koordinace svateb. „Březnové, dubnové, květnové a červnové termíny u nás snoubenci přesunuli na léto. Někdo dokonce až na říjen. Chtějí si svůj den užít se všemi svými blízkými,“ dodává Kateřina. My navíc dodáváme, že svatby jsou krásné i v zimě. Přečíst si o tom můžete v našem článku v magazínu o zimní svatbě.

 

Svatba nemusí být jen o víkendu

K zamyšlení v případě změny je i to, že svou svatbu můžete mít i během pracovního týdne. Zde spíš sladíte všechny své vybrané dodavatele. Ve světě je to úplně normální, že se svatby konají ve všední dny. Třeba takovými čtvrtky můžete krásně prodloužit víkend sobě i svatebním hostům. Neděle u nás také nebývá až tak obvyklá pro uspořádání svatby, ale rozhodně stojí za úvahu. Volit můžete i sváteční den. Zde vám ovšem nemusí vyjít vstříc pracovníci na matrice. Nezoufejte, můžete ještě oslovit některou z církví a uspořádat církevní sňatek.

Zrušení termínu svatby Villa Hrdlička


Jsme tu pro vás, pokud vaše svatební místo není volné

Pokud jste byli nuceni svou svatbu zrušit a na místě, které jste si vybrali, mají v nově vybraném termínu plno, neváhejte se na nás obrátit. Určitě společně vymyslíme, jak to udělat. Umíme zrealizovat i svatbu na klíč, takže pokud nemohou ani někteří vaši vybraní dodavatelé, rádi s vámi vybereme a domluvíme nové. Všechno se dá řešit. A my vám s tím rádi pomůžeme. „Dobu karantény jsem využívala i pro vzdělávání se a četbu inspirativních článků a informací. Vyhledávala jsem nové dodavatele, abych měla našim snoubencům co nabídnout. Takže jsem připravena plnit jim jejich přání,“ povzbuzuje Kateřina Skočdopole na závěr.

 

Těšíme se, až bude Villa Hrdlička zase žít svatbami a úsměvy novomanželů i všech svatebních hostů. Věříme, že si to společně všichni užijeme.