Ocenění Českolipského výrobku roku 2019

Ti, kteří vyrábí jedinečné výrobky, se s nimi mohli přihlásit do soutěže o Českolipský výrobek roku. Letos se jednalo o první ročník a její vyhlášení proběhlo ve Ville Hrdlička. Sál ve čtvrtek 3. října praskal ve švech a atmosféra byla báječná. 

Českolipský výrobek roku ve Ville Hrdlička

Soutěž oceňující originální výrobky od českolipských tvůrců vyhlásilo Město Česká Lípa. Cílem je podpora drobných podnikatelů, a to mediálně i finančně. Upozornit na zajímavé produkty a zviditelnit je a také podpořit cestovní ruch na Českolipsku.

Do soutěže bylo zaregistrováno celkem 98 výrobků celkem ve čtyřech katerogiích: potraviny, řemeslné a umělecké výrobky, oděvní a textilní tvorba a ostatní.

Moje marmeláda vítězí

Českolipským výrobkem roku se stal jahodový extra džem s bezovým květem od Michaely Bílkové z České Lípy. Paní Bílková prodává pod značkou Moje marmeláda. Vítězka obdržela plaketu s oceněním, samolepky s logem soutěže k nalepení na výrobek a šek na 20 tisíc korun. Na akcích města bude moci zdarma prodávat své produkty.

Českolipský výrobek roku ve Ville Hrdlička

Vítězkou v textilní kategorii byla Lenka Košnarová z České Lípy se svými látkovými panenkami. Vítězem řemeslné kategorie se stal Karel Jindra z České Lípy s dřevěnými držáky kol.

Ceny vítězce předali starostka města Jitka Volfová a radní Michal Prokop. Hosté si užili i kulturní zážitek v podobě klavírní hudby se zpěvem. Celá akce byla opravdu povedená a my se těšíme na další takové události ve vile. Třeba na další ročník soutěže Českolipský výrobek roku.

Českolipský výrobek roku ve Ville Hrdlička

Více informací najdete na oficiálním webu Města Česká Lípa.