Milý sympaťák, který točí poutavá svatební videa

Jan Vágner je profesionální fotograf a kameraman. Ve své specializaci má i svatby. My jsme hledali někoho, kdo by natočil svatební propagační video pro Villu Hrdlička. Jan nám byl doporučen slovy ‘milý a sympaťák, jen je z Prahy’. A protože je jeho záběr opravdu široký, nedalo nám to a sympatického kameramana jsme pro spolupráci opravdu oslovili. Dokonce jsme ho pro vás i vyzpovídali. 

Jan Vágner Svatební video Villa Hrdlička


Jane, co Vás přivedlo k focení a točení videí? Chcete jejich prostřednictvím něco sdělit? Nebo prostě jen dáváte lidem možnost uchovat si vzpomínky na některé okamžiky v jejich životech? 

Tak to je otázka, na kterou se nedá odpovědět jedním slovem. Celý život dělám komerční zakázky. Reklamy, kampaně a editoriály. Jde o tvrdý svět, ve kterém to není o empatii ani o pocitech, ale je to především business. Svatební videa jsem začal točit především pro tu svatební atmosféru. Je to úplně jiný druh práce. Lidé se na vás smějí, jsou na místě rádi, celý den je nabitý emocemi. Především těmi pozitivními. Je krásné, když vám pak někdo zpětně řekne “čekal jsem to video hezký, ale tohle předčilo moje očekávání, děkuju!”… 


Máte velmi široké portfolio. Fotíte děti, portréty i reklamní kampaně pro spoustu značek. Točíte nejen svatby, ale i reklamy pro různé firmy. Prozradíte nám, jak to všechno stíháte?

Já jsem perfekcionista, což je moje prokletí. Nejraději bych si dělal vše sám. To ale samozřejmě není možné. Takže za ty roky jsem si kolem sebe vybudoval tým lidí, na které se můžu spolehnout a stojím za jejich prací. 


Váš objektiv zachytil mnoho tváří známých osobností, například Sabinu Laurinovou, Danu Morávkovou, Lucii Borhyovou či známou lyžařku Šárku Strachovou. Funguje to i jako lákadlo pro nové klienty? 

Jako lákadlo asi úplně ne. Ale je pravda, že když vám nějaký klient umožní pracovat s někým, kdo je takzvaně VIP, tak tato praxe pak usnadňuje rozhodování o tom “a kdo to bude fotit”. Když s těmi “slavnými” umíte vyjít a výsledek se líbí, nemusíte pak tolik dokazoval, že prostě fotit umíte. 


Zmínil jste, že se nyní chcete více zaměřit na točení svatebních videí. Co jsou Vaše největší plus, kvůli kterým by si Vás měli snoubenci vybírat? 

To by asi měl posoudit někdo zvenčí, těžko člověk hodnotí sám sebe. Kdybych na to měl heslovitě odpovědět, tak bych asi použil slova ‘komplexnost, empatie, humor, spolehlivost, výsledek’.

Jan Vágner Svatební video Villa Hrdlička


Prozradíte nám nějakou kuriózní a vtipnou spolupráci? Něco, co Vás opravdu pobavilo a překvapilo? 

Překvapuje mě pořád něco… I přes to, že tu práci dělám dlouho, je to prostě práce s lidmi. I slavní a úspěšní lidé jsou primárně hlavně lidé. Takže mě nejvíc a mile překvapí, když se někdo, koho miluje celá zem, chová normálně, příjemně a vstřícně. Obecně to není úplně normální a člověk občas zažívá i krušné chvíle, než dojde k výsledku, který je prezentovatelný…. Asi největším překvapením pro mě byl Karel Gott. To byl tak vstřícný a skromný člověk, že mi spolupráce s ním úplně vyrazila dech!


Jane, moc děkujeme za spolupráci i za milý rozhovor. Přejeme spoustu dalších příjemných překvapení a spokojených klientů!

S Janem Vágnerem si povídala Kateřina Skočdopole Povýšilová. Pokud chcete o tomto sympatickém fotografovi a kameramanovi vědět více, podívejte se na jeho webové stránky zaměřené na fotografii nebo video

Jan Vágner Svatební video Villa Hrdlička