Ocenění Českolipského pedagoga roku 2020

Villa Hrdlička opět ožívá. Po mírném odkladu v ní proběhlo slavnostní vyhlášení Českolipského pedagoga roku. Letos se jednalo již o jedenáctý ročník této tradiční akce, která opět potvrdila, že slavnostní události vile sluší.

 

Českolipský pedagog roku 2020

Ve čtvrtek 18. června 2020 se ve Ville Hrdlička sešlo 14 nominovaných učitelů na titul Českolipského pedagoga roku 2020. Zvítězila vedoucí učitelka Eva Machová z MŠ Roháče z Dubé, která v mateřské školce učí už 40 let. Na tuto milou a usměvavou paní učitelku vzpomíná několik generací bývalých svěřenců. Má totiž laskavý mateřský přístup, učí děti hře na flétnu, organizuje pobyty na školách v přírodě, zajišťuje školní slavnosti a výlety a uvádí do praxe začínající učitelky, kterým předává své bohaté pedagogické zkušenosti. Jako vedoucí učitelka zajišťuje chod celé mateřské školy po stránce personální i provozní.

 

Jak to na slavnostním vyhlášení Českolipského pedagoga roku vypadalo?

Přítomní pedagogové využili slavnostní akci i ke společnému setkání, ke kterému neměli v předchozích měsících příležitost. Vilou se nesl smích a bujarý potlesk způsobený medailonky, které pro nominovaným připravili kolegové společně s dětmi. Všichni nominovaní si domů odnesli diplom a skleněnou trofej. Za Město Česká Lípa předávala titul opět paní starostka Jitka Volfová. Hudební vystoupení připravili pedagogové ze ZUŠ Česká Lípa.                         

Českolipský pedagog roku 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Českolipský pedagog roku 2020
Takto vypadala slavnostní událost ve Ville Hrdlička, Českolipský pedagog roku 2020

 

Děkujeme Městu Česká Lípa, i za poskytnuté fotografie od fotografa Vítka Černého. Těšíme se zase na příští rok a další ročník krásné akce ocenění Českolipského pedagoga roku.

Aktualitu z loňské události Českolipský pedagog roku najdete na našem webu.