Svatba plná barevného listí

Pokud máte rádi teplé barvy a jejich eleganci, je pro vaši svatbu ideální podzim. Vybízí k venkovní svatbě plné slunce, které hřeje, ale nepálí. Nechte se námi inspirovat, jak připravit tu pravou podzimní parádu. Budeme si hrát nejen s barvami a doplňky, ale i s poklady z přírody. Vítejte v našem svatebním seriálu.

 

Svatební tabule s kaštany a slunečnicemi

Podzim je plný přírodního bohatství, které můžete hojně využít během svatební ceremonie. Ať se jedná o kupu barevného listí, které lze házet po novomanželích místo rýže, anebo o žaludy, bukvice, šípky, ořechy, hrozny, dýně, houby či třeba kaštany. Příroda bezvadně poslouží i při zdobení svatební tabule.

Použijte dřevo jako materiál pro jmenovky nebo cedulky zasuňte do nařezaných kaštanů. Nebo třeba do koblih či korkových špuntů. Na listí napište ozdobným písmem zlatou barvou ve spreji jména hostů a dejte je na stůl. Házejte jím také jako rekvizitou při focení. Není nic krásnějšího než létající listy kolem muže a ženy, kteří se milují.

Pro podzim jsou typické chryzantémy, gerbery, lilie, gladioly, slunečnice, hortenzie, jiřiny, mečíky, astry, růže anebo třeba cínie. Uvažte z nich květinu pro nevěstu, dejte jí květy do vlasů, vložte je do klopy ženichova saka, do ruky svědkyně a maminek… Postavte je na stoly do váz, které obalíte kůrou. Uzavřete větvičky jeřabin do zavařovacích sklenic, obvažte je krajkou a umístěte, kam oko dohlédne. Prostě si hrajte.

Zahřejte se polévkou

Servírujte zeleninové polévky. Třeba kaštanovou nebo dýňovou. Zahřejete sebe i svatební hosty a dokonale tak propojíte svatební výzdobu s menu.

Udělejte občerstvovací stánek se svařákem nebo grogem. Využijte jablíčka, hrušky a skořici. Podávejte burčák, bezový či levandulový sirup nebo mošty. Pokud zvolíte jako dekor stolů ořechy, položte na stoly i louskáčky. Hosté budou mít rázem o zábavu postaráno.

Když už jsme u propojování výzdoby a jídla, co takhle zvolit jako dezert ořechový moučník nebo povidlové taštičky? Popřemýšlejte o kachních či husích hodech, je pro to vhodná sezóna.

Vašim hostům dejte do ruky při odchodu zavařeniny nebo kompoty jako výslužku. Hodí se i ořechy v medu či pytlíčky sušeného ovoce. Skleničky a sáčky oblepte nálepkou se svatebním razítkem.

Nevěsta v šátku

Na podzimu je skvělé, že si můžete pohrát s doplňky. Třeba se šálou nebo šátkem. Zahřejí a ozdobí v jednom. Jejich barvy můžete sladit s barvou celé svatby. Odvážné nevěsty si mohou pořídit i zajímavý klobouk.

Pro podzim se hodí zemité odstíny, například zlatá, žlutá, hnědá, červená anebo oranžová. Kombinujte je se zelenou. A co se barvy nevěstiných šatů týče, co takhle zvolit teplejší barvy než bílou? Vybírat můžete mezi smetanovou, světle růžovou nebo třeba odstíny s nádechem broskve, meruňky či zlaté.

Dalšími svatebními terny pro podzimní počasí jsou holínky a deštníky. Připravte jich dostatek pro každý případ nebo je dejte jako podmínku účasti na své svatbě. Na svatebních fotkách se pak budou skvěle vyjímat. Zejména, pokud se vám podaří sjednotit je. A pokud jsme u sjednocování, co takhle uplést ženichovi teplou vestu nebo mu pořídit stejnou šálu jakou má nevěsta?

 

Světýlka podzimní noci

I na podzim se můžete brát venku. Chce to jenom myslet na detaily, jako jsou deky pro případ chladného večera či venkovní ohřívače, které se dají i zapůjčit. Ve Ville Hrdlička se můžete vzít v nádherné zahradě, ale v případě nepříznivého počasí je vám k dispozici i interiér krásné secesní vily. Jsme tu pro vás, a to i kdybyste potřebovali pomoci s organizací.

 

Takový podzimní park plný barevného listí je také úžasné prostředí pro svatbu. A když ho vyzdobíte světýlky a svíčkami, bude vaše láska hřát na míle daleko. Nebojte se ani lampionů – papírových nebo těch z dýní. A duše dětí, které jsou v každém z nás, zaručeně nepohrnou draky. Anebo ptáky, které můžete nechat odletět do teplých krajin. Udělejte třeba ptačí girlandy či nechte papírové ptáky poletovat na provázcích…

 

Listy, kam se podíváš

I při tvorbě svatebních oznámení si můžete pohrát s typickými podzimními znaky. Použijte jako ozdobu třeba list nebo žalud. Nakreslený anebo pravý. Pro minimalisty doporučujeme provázat pozvánku stužkou v barvě svatby. A co svatební dort, obléknete ho také do směsi listí a ořechů?

Přejeme vám, ať vaše láska září jako podzimní slunce a hřeje ostatní. Ať je listí všude a vaše svatba se povede!

A abyste předešli nepříjemnostem, podívejte se, na co myslet při plánování svatby.