Na co myslet při plánování svatby

Milujete se. Zasnoubili jste se. Budete se brát. Teď už jen naplánovat Vaši svatbu tak, aby vše klaplo. Abyste byli spokojení, užili jste si svůj velký den a vzpomínali na něj. Takové svatební plánování obnáší několik nástrah. Rozhodli jsme se na ně upozornit, abyste si dali pozor.

 

Svatba je párový tanec

Na prvním místě je třeba si uvědomit, že svatba je věcí obou partnerů. Popustit uzdu své fantazii by měli smět oba budoucí manželé. Svatební ceremonie je totiž ideální okamžik, jak spolu můžete tvořit. Vzájemně si vyhovět a udělat si radost. Je to něco, co vás může ještě více spojit a udělat z vás nerozlučnou dvojici. Jdete do toho?

 

Hranice jsou důležité

Důležité je určení finančního obnosu, který jste ochotni a schopni za vaši svatbu vydat. Na základě stanoveného rozpočtu vám pak vyjde, zda vaše svatba bude malá, střední anebo hodně početná. Pokud nebudete s velikostí ceremoniálu spokojeni, můžete své rozhodnutí přehodnotit.

Své finance byste měli využívat efektivně. To znamená platit za to, co vám udělá radost. Nebo co ušetří váš čas a energii. Ostatní náklady doporučujeme eliminovat.

 

Vaše svatba, vaše radost

O tom, že svatba je věcí celého partnerského dua, jsme už psali. Neměli byste zapomínat na to, že snoubenci jsou na prvním místě. Pokud si něco přejete, tak to udělejte. Jedná se přece o váš den. Nevybírejte něco jen proto, že je to moderní anebo že si to přeje vaše rodina. Vybírejte podle toho, co se líbí vám.

 

Pomocné ruce

Pokud chce do vašich svatebních plánů zasahovat rodina, měli byste si ujasnit, jak moc to dovolíte. Třeba hned od začátku, abyste předešli případným nedorozuměním.

A pokud cítíte, že potřebujete pomoc, měli byste si o ni říct. Ideálně také hned z počátku. Taková organizace svatby není věc úplně jednoduchá. Nápomocná vám může být právě rodina. Ale také vaši svědci, jejichž výběr je důležitý. Měli by to být opravdu blízcí lidé, na které je spoleh a kteří vám budou oporou. No a pak jsou tu vaši přátelé, kteří mohou přiložit ruku k dílu, nebo přímo profesionální svatební koordinátoři.

Pokud si zvolíte svatbu ve Ville Hrdlička, velice rádi vám při organizaci vaší svatby pomůžeme. Zajistíme například hudbu, pohoštění pro svatebčany, limuzínu nebo kočár s koňským spřežením či doporučíme ověřeného fotografa. Neváhejte se na nás obrátit.

 

Chvilka pro nevěsty

Nevěsty by měly včas rozchodit svatební boty, aby na konci svatebního veselí netrpěly. Výběr šatů by měl odpovídat vkusu nevěsty, ne současným trendům. Jde o to, aby se cítila dobře. I proto by si měla nechat budoucí novomanželka ve svatební den dostatek času na svou přípravu. Není nad dokonalý make-up a účes, který bude nevěstě slušet.

 

Včasná příprava se vyplácí

 Snubní prstýnky byste měli vybrat včas. Na originální kousky a případné rytiny se totiž čeká několik dní. Čas byste měli nechat i svým svatebním hostům. Hlavně pokud chcete, aby dorazili. A proto doporučujeme informovat o datu a náležitostech svatby v dostatečném předstihu.

 

Hladký průběh svatby

Během vašeho svatebního veselí není praktické plánovat moc přesunů. Ano, občas nás zaujme krásný prostor pro obřad. A pak úžasné místo pro veselici, které je ale úplně jinde. Jenže přesouvání se na větší vzdálenosti je časově a organizačně náročné a také únavné.

Zasedací pořádek na svatbě byste měli opravdu důkladně promyslet. Zajistíte tak pohodu sobě, ale svým blízkým. U sebe by měli sedět lidé, co si budou mít co říct. Myslet byste měli i na pohodlí svých hostů po obřadu. Příliš velká časová mezera před hostinou nebývá dobrá. Vznikají tak zmatky a občasná nuda.

Hudba by pro vás měla být zábavná. Veselí novomanželé dokážou svatební parket vždycky rozhýbat. Pokud jste hodně sví, měli byste myslet s výběrem hudby i na své hosty, pokud je chcete zabavit na delší dobu…

Vybírejte takové sladké i slané dobroty, které nepodléhají zkáze. Anebo si dopředu zajistěte chladné místo, kde je na potřebnou dobu uložíte.

 

Co je nejdůležitější?

Hlavní je, abyste si užívali každou minutu svého velkého dne. Abyste byli uvolnění a bezstarostní. K tomu vám zaručeně pomůže, když nezapomenete jíst a pít. A když se budete řídit svým srdcem při plánování svatby a volbě těch, co vám budou nablízku.

Přejeme vám, ať se vám všechny svatební nástrahy vyhnou velkým obloukem!

A protože teď máme červenec, co takhle si počíst o svatbě v létě? Psali jsme o ní v minulém díle našeho svatebního seriálu.