Letní svatební slib

Ten, kdo miluje zářící slunce, sladké barevné ovoce a dlouhé teplé večery, by měl mít svatbu v létě. Je to ideální období pro den, kdy partneři přestanou být dvěma a stanou se jedním. Skrývá v sobě ale i několik nástrah pro budoucí manžele, a proto jsme tu pro vás s dalším dílem svatebního seriálu, abychom vás na ně připravili.

 

Letní háv pro svatebčany

Svatba v letních měsících vybízí k uvolněnějšímu oděvu pro budoucí manželský pár i pro jeho hosty. Ženy se nutně nemusí trápit v lodičkách, ale mohou zvolit sandále či baleríny. Hodně uvolněné svatby dovolují vzít k šatům dokonce i tenisky. Ženy by měly myslet na voděodolné líčení.

Co se oblečení týče, nevolte příliš tmavé barvy, aby vám nebylo horko. Ideální jsou květinové vzory. Nevěsty si mohou užít standardní bílou nebo pastelové tóny. Ty odvážnější sahají třeba i po výrazné sukni a k ní volí světlé body. Je to pohodlná letní varianta, ve které se nebudete dusit v korzetu a trápit s dlouhou vlečkou. Hlavní je materiál – měl by být vzdušný. A proto doporučujeme bavlnu, organzu, šifon či len.

Nezapomeňte na letní květy ve vlasech a na partnerově košili. Ženich k tomu může přidat i slamák nebo třeba šle. Léto je veselé a plné barev, tak proč si to pořádně neužít?

Tam nás to táhlo…

Přemýšlíte, jaké místo pro svatební ceremoniál zvolit? V létě se nemusíte omezovat pouze na interiéry. Díky příznivému počasí můžete volit zahrady nebo parky. Milovníkům cizokrajů se nabízí svatba na pláži. Těm, co zbožňují přírodu, je k dispozici dokonce i les.

Chcete-li mít svatbu venku, ale uvítali byste naši pomoc a zázemí uvnitř, je tu pro vás Villa Hrdlička. Svatební obřad můžete mít v její krásné zahradě, kde vám rádi zajistíme svatební výzdobu a vypustíme i holubice, pokud si to budete přát.

Lodičky na stolech a led pro všechny

Jak už jsme psali, léto vybízí k použití zářivých barev. A to nejen na šatech, ale i při svatebním zdobení. Pro milovníky vody je k dispozici námořnická modř, případně její kombinace s jinými barvami.

Na stolech se hodí využít letní ozdoby, třeba lastury, mušle a perličky. Můžete vyrobit i papírové parníky nebo lodičky a umístit je mezi talíře a příbory nebo z nich udělat jmenovky. Případně lze sehnat nepapírové loďky a dát je plout do misek s vodou.

Uplatněte při výzdobě i ve skladbě svatebního menu letní plody. Vyrobte si letní limonády, například citronádu, jahodovou či malinovou dobrotu. Na stoly dejte košíky s rybízem nebo třešněmi. Dort si vyberte raději lehčí, méně máslový. Horko by takové dobrotě nemuselo udělat dobře. K jídlu servírujte letní saláty, studené polévky, ryby a mořské speciality, grilované maso v kombinaci s různými marinádami a ovoce polité čokoládou.

A co takhle udělat letní občerstvovací stanici? Nabízejte sorbet, zmrzlinu nebo ledovou tříšť, ale taky vějíře, opalovací krémy anebo obyčejné žabky na přezutí.

Občerstvení lze pojmout i jako piknik. Do zábavného programu zařaďte letní radovánky – badminton, kuželky, kriket, pétanque anebo bublifuky pro všechny. Večer se můžete potěšit svítícími lampiony zavěšenými na stromech nebo plovoucími svíčkami.

 

Důležité rady nakonec

Léto je čas dovolených, a proto nezapomeňte pozvat všechny hosty s velkým předstihem, aby si v termínu vaší svatby nezařídili rekreaci.

Květiny volte takové, aby vám brzy neuvadly. Ideální jsou slunečnice, kaly, pivoňky, růže či levandule. Použít můžete i pro léto typické pšeničné klasy nebo zelené traviny a makovice.

Přejeme vám, ať se vaše letní svatba vydaří!

 

A jestli přemýšlíte, jak rozsáhlou svatbu uspořádat, přečtěte si předchozí díly našeho seriálu. Jsou o malé, střední anebo velké svatbě.