Jak si poradit se středně velkou svatbou

V prvním díle svatebního seriálu jsme se věnovali malým svatbám, které šetří čas, energii a finance. Pokud vám tato pozitiva přijdou vhod, ale přesto chcete mít na svatbě své úplně nejbližší, máme dobrou zprávu. Existuje kompromis mezi malou svatbou a svatbou velikou. Tím je organizace ceremoniálu středního.

Co znamená jít cestou prostřední

Počet hostů na takové události je subjektivní. Pro někoho znamená střední svatba 10 hostů, pro druhého 30. Rozhodně se nejedná o obřad pouze se svědky. Ani o obřad následovaný rozsáhlým programem pro svatebčany, který byste museli složitě řídit.

Středně velká svatební ceremonie umožňuje prožít váš den s těmi, které máte nejraději. Přesto má dostatek prostoru pro vaše vlastní nápady. Menší skupinka svatebčanů vám vaše výstřelky zajisté odpustí. Neušetříte tolik jako při malém svatebním obřadu, ale horentní sumy neutratíte.

Zapište si do notýsku

Stejně jako u malé svatby byste se měli shodnout na termínu a najít vhodné místo pro obřad. Villa Hrdlička je pro vaši událost ideální. Vzít se můžete v krásném interiéru hlavního sálu, ale i v zahradě vily.

Je zapotřebí vybrat svědky a pozvat ty, se kterými chcete trávit svatební den. I v případě střední svatby to můžete udělat osobně, ale lze použít papírové nebo elektronické pozvánky. Šikovným pomocníkem jsou svatební webové stránky, kde zveřejníte informace pro hosty a seznam svatebních darů, které byste rádi dostali. Pokud jste takovou informaci neuvedli při pozvání na vaši svatbu.

Maximálně dva týdny před svatbou je třeba zařídit vše potřebné na matrice. Na detailech se nezapomeňte včas domluvit s matrikářem. Nezapomeňte na svatební prstýnky.

Chcete svatebčany pohostit? Zde záleží na tom, v kolik hodin se berete. Pokud váš obřad začíná brzy, můžete navázat obědem. Pokud si řeknete „ano“ později než ráno, lze zvolit rautovou formu občerstvení.

Vyberte si hudbu, která bude doprovázet váš obřad i následnou zábavu. Hudební doprovod může být reprodukovaný anebo se vám o něj postará DJ či kapela.

Máte rádi květiny? Poraďte se s floristkou a zvolte si květinové aranžmá včetně květiny pro nevěstu odpovídající aktuálnímu ročnímu období. Ženich může mít menší variantu připíchnutou třeba na saku či košili. Když už jsme u zdobení, nevěsta i ženich by si měli s předstihem vybrat svatební šaty a vhodné doplňky. No a pokud se chce nevěsta nechat hýčkat odborníkem, doporučujeme včas zarezervovat vizážistu, který se postará o svatební líčení a účes.

Toužíte si užít klasickou svatební kolonu nebo se se všemi sejít až na místě? Zapřemýšlejte i nad touto otázkou a všem dejte včas vědět, v kolik hodin a kde mají být. Pokud toužíte po profesionálních fotkách nebo videu, zajistěte si fotografa a kameramana.

I v případě střední svatby můžete svatebčanům věnovat výslužku. Fantazii se meze nekladou, a proto nemusíte volit pouze mezi klasickými koláčky či modernějšími makronkami. Může to být i originální upomínkový předmět tematicky spojený s vaším dnem anebo tím, co je vám dvěma blízké.

Co takhle svatební dort? Anebo jste pro jiné zákusky? Chcete pro svatebčany vytisknout obědové menu anebo jim vše sdělíte z očí do očí sami? Budete dělat zasedací pořádek anebo to necháte na náhodě? Střední svatba umožňuje využít klasické rituály a udělat si je po svém, třeba úplně netradičně.

Ať se rozhodnete pro střední svatební ceremoniál nebo zvolíte jinou alternativu svatby, přejeme vám krásný čas u plánování. A pokud byste s tím potřebovali pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Chcete raději malou svatbu? Tak si ZDE přečtěte první díl našeho seriálu.