Jak připravit malou svatbu

Budete se brát? Gratulujeme vám! Tradice velí, že nevěsta má být v bílém, svatební dort několikapatrový a svatba veliká. Ale co když nemáte čas a chuť směřovat svou energii nebo finance do všech těch svatebních procedur, které jsou k velké ceremonii zapotřebí? Máme pro vás řešení.  Tím je uspořádat malou svatbu.

Výhody malého svatebního obřadu

Svatební den je váš den. Měli byste si ho hlavně pořádně užít. Spolu. Malý svatební ceremoniál skýtá možnost udělat si spoustu věcí po svém. Nemusíte se totiž zavděčit širokému spektru hostí. A co víc, jeho přípravy vám nezaberou příliš času. Z hlediska finančního se jedná o méně nákladnou variantu, jak se stát manželi. Takže vám zbude třeba na krásnou svatební cestu.

Na co byste neměli zapomenout

Nejdůležitější je stanovit datum svatby a zarezervovat místo, kde si řeknete ano. Nejpozději dva týdny před plánovanou svatbou je třeba navštívit příslušnou matriku a vyplnit Dotazník o uzavření manželství. S matrikářem si dopředu vyjasněte, jaké dokumenty potřebujete s sebou.

Nezapomeňte se domluvit se svými svědky. Další svatební hosty byste měli včas pozvat. To jde v případě malé svatby udělat i osobně, bez nutnosti oficiálních pozvánek.

A co dál? To už je jen na vás. Můžete si vybrat hudbu, během které vstoupíte do manželství a svatební prstýnky. Zajistit květinu pro nevěstu a vizážistku, která ji učeše a nalíčí, aby se cítila dobře. Neměli byste zapomenout na způsob, jak se na svatbu dopravíte. A také na svatební šaty, ve kterých se budete brát.

Za úvahu stojí, zda chcete využít služby profesionálního fotografa a kameramana. V neposlední řadě byste měli rozhodnout, zda bude vaše malá svatba s občerstvením pro svatebčany či nikoliv.

Pokud se rozhodnete mít svůj den ve Villa Hrdlička, rádi vám s organizací vaší svatby pomůžeme. Vypustíme třeba i holubice, pokud si to budete přát.