Bereme se na jaře

Jaro je krásné období roku. Všechno se po dlouhé zimě probouzí a rozkvétá. Kolem nás to voní. Stromy i tráva se zas zelenají. Začíná být slyšet zpět ptáků. Sluneční paprsky nás opět zahřívají na tvářích. Naše nálada je pozitivní, a proto se jedná o ideální čas pro vstup do manželství.

 

Jarní zdobení

Jaro je plné květů, ptáčků, motýlů a barev. Proto byste měli tyto jarní poznávací znaky použít pro zkrášlení vašeho svatebního ceremoniálu.

Svatební stoly mohou být plné barevných květů, které umístíte do proutěných košů, pestrých květináčů, kovových konviček nebo třeba lahví od vína. Skvělou volbou je i starý porcelán nebo malovaná keramika ve venkovském stylu. Mysleli jste třeba na květinový oblouk?

Pohrát si můžete s barvou ubrusů a ubrousků, případně svíček či dekoračních kamínků. K jarní svatbě patří odstíny žluté, starorůžové, hráškově zelené, levandulové, meruňkové, modré či hnědé.

 

S jarním vánkem ve vlasech

Teplejší jarní počasí vybízí ke svatbě po širým nebem. Někdo volí například romantickou stodolu nebo zámek, kde se dá využít krás zámeckého parku. Příjemné jsou i terasy hotelových restaurací, parky či soukromé zahrady.

Jelikož je jarní počasí plné přívalových dešťů, myslete i na mokrou svatební variantu. Pro každý případ můžete svatebčany vybavit barevnými holínkami a deštníky. Vaše svatba bude rázem jedinečná. Pokud chcete mít svatbu venku, co takhle udělat ji ve Ville Hrdlička? Máme pro vás i náhradní řešení vevnitř pro případ mokra.

Venkovní svatba je plná dekorací, které pro vás vyrobila sama příroda. Ať už se jedná o koberec ze zeleného trávníku pokrytého pampeliškami či kopretinami anebo o rozkvetlé třešně, jedná se o tu nejnádhernější podívanou pro všechny svatebčany.

Svatba ve Villa Hrdlička    Novomanželné ve Villa Hrdlička   Svatba ve Villa Hrdlička

Jaro na šatech

Jarní květinové motivy lze využít i na svatebních šatech, třeba v podobě potisků či výšivek. Protože je jarní počasí vrtkavé, měli byste volit šaty z hedvábí, žoržetu nebo saténu. Klid v duši si zajistíte šifonem, který si přehodíte přes ramena. Anebo vkusným bolerkem.

Květiny můžete využít i jako ozdobu ve vlasech. Krásně bude vypadat čelenka z jarních květů, květinový věneček anebo několik květů jen tak vsunutých do vašeho účesu. Pohrát si můžete i s barevnými stužkami a odstínem ženichova motýlka.

 

Jarní květy

Pro jaro jsou typické tulipány, šeříky, narcisky, konvalinky, pivoňky, kaly, pryskyřníky, hyacinty, lilie, sedmikrásky, hortenzie, magnólie, sasanky, macešky a růže, symboly lásky a krásy. Můžete je kombinovat mezi sebou a vytvořit tím jarní záplavu květů pro vaši svatbu.

Ve výčtu záměrně chybí typická jarní sněženka, kterou pro svatbu nedoporučujeme. Je příliš křehká a rychle vadne. Naopak navrhujeme použít jabloňové nebo třešňové květy, které jsou přímo nositeli jara. Pro jarní svatbu lze využít i bylinky, trávu v ozdobných truhlících nebo čerstvé ovoce v mísách.

Další jarní vychytávky

Svatební oznámení je další věc, na které se dá vyřádit. Co třeba využít sušené květy a přiložit je do obálek?

Svatební dort může být ozdoben třešňovou větývkou anebo květy ze svatební kytice. Pokud chcete něco vyloženě netradičního, nebojte se zvolit muffiny nebo cupcakes a umístit je do barevných květináčků. Fantazii se meze nekladou, proto vám přejeme příjemné jarní tvoření.

A pokud ještě nemáte jasno, jestli chcete uspořádat svatbu malou, střední či velkou, přečtěte si tři první díly našeho svatebního seriálu.